Поиск       
Iсторiя життя кожного - iсторiя нашої держави України!

 

Шумський Микола Олександрович

БІОГРАФІЯ

ШУМСЬКИЙ Микола Олександрович – виконавець, педагог, диригент.
Заслужений артист України (1996 р). Відмінник освіти України (1995р).
Народився 26.03.1960р. в селі Гречана на Хмельниччині. Перший вчитель – М.Л.Обухівський (викладач Пасічнянської ДМШ). З 1977 по 1980 р. навчався в Хмельницькому музичному училищі по класу баяна у Г.І.Чеського.
У 1985р.закінчив оркестровий факультет Київської консерваторії по класу баяна у народного артиста України, проф. В.В.Бесфамільного та по класу диригування народного артиста України, професора А.Г.Власенко.
У 1993 р. закінчив асистентуру – стажування при кафедрі народних інструментів Київської консерваторії по класу сольного виконавства у В.В.Бесфамільного та по класу ансамблю у Народного артиста України, проф. М.І.Різоля.
З 1985р. працює у Ніжинській вищій школі викладачем кафедри теорії, історії музики та гри на музичних інструментах, з 1989р. – ст. викладач а з 1997р. – доцент кафедри музичного виховання, член Національної Всеукраїнської музичної спілки (1993). Спільно з В.Дорохіним є засновником Міжнародного баян-фесту «Сіверська весна» та співголовою оргкомітету фестивалю.
З 2002 року очолює кафедру інструментально-виконавської підготовки факультету культури і мистецтв, є засновником трьох спеціалізацій за напрямком «Педагогічна освіта»: «Музика та оркестрова робота», «Музика та режисура музично – виховних заходів», «Музика та естрадно – виконавська діяльність у закладах освіти». З 1985 року очолює оркестр народних інструментів факультету. Розробник та автор програм навчальних дисциплін „Інструментознавство”, „Аранжування”, „Музичні комп’ютерні технології”, „Методика застосування компютерно-інфораційних технологій”.
М.Шумський є участником відомого в Україні та за її межами Ніжинського дуету баяністів (створенного спільно з В.Дорохіним з у 1986 році). Дует веде масштабну концертну діяльність, блискуче репрезентує українське музичне мистецтво під час виїздів на гастролі по містах України та за кордоном (Польща /1998/, Австрія /2000/, Німеччина /1994, 2001/, Білорусія /1989, 1990/, Киргистан /1992, 2002/, Башкортостан /2003/, Росія /2003, 2005/). Брав участь у багатьох престижних урядових культурно-мистецьких акціях та Всеукраїнських і Міжнародних музичних фестивалях, конкурсах.
Серед творчих перемог у складі дуету: Перша премія та звання лауреата Міжнародного конкурсу баянних ансамблів (м. Бішкек, 1992), Перша премія та звання лауреата Міжнародного конкурсу дуетів баяністів і акордеоністів (м. Москва, 2005), Друга премія та звання лауреата V Міжнародного конкурсу „Грай, баян” (м. Ржев, 2005), „Гран-Прі” на I Міжнародному конкурсі баяністів та акордеоністів „Акорди Львова” (м. Львів, 2006), звання лауреата Міжнародного фестивалю слов’янської музики (м. Харків, 2006), разом із хором „Світич” став лауреатом Першої премії Міжнародного хорового конкурсу (м.Вернігероде /Німеччина/, 2001).
Вперше в Україні дует репрезентував програму духовної музики (хорових концертів українського бароко А.Веделя, Д.Бортнянського, М.Березовського) у власній транскрипції для дуету багатотембрових баянів. Записав ряд творів українських та зарубіжних композиторів у фонд Національної радіокампанії України, брав участь у відеозапису телепрограм (“Пісні воєнних років”, „Твори М.Різоля”, „Авторський ювілейний вечір народного артиста України, професора М.Різоля”), Національному телебаченні Киргизстану та концертів у Національному палаці «Україна», Національній опері України.
Серед вихованців класу М.Шумського: В’ячеслав Маховка – дипломант міжвузівського Всеукраїнського конкурсу (м.Кривий Ріг, 1991р.), Іван Супрун – лауреат міжнародного молодіжного конкурсу „Червона Калина” (м. Уфа, 2006р.)
М.Шумський є автором науково-методичних праць, інструментовок для оркестру народних інструментів (біля 300), аранжувань та обробок для мішаного хору, транскрипцій для дуету баяністів, музики до хореографічних композицій.


СОЗДАТЬ САЙТ


ГЛАВНАЯ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /clients/openua_net/linkmoneyssi.php was not found on this server.


Apache/2.4.29 (Ubuntu) Server at lm-code.ru Port 80
Биографический портал © Открытая Украина 2000 - 2007
при использовании материалов сайта, ссылка на сайт обязательна
Проект студии © «ЗЕМЛЯ»